Hogyan válasszunk webdizájnert?

Hogyan válasszunk webdizájnert?

A jó weboldal egyik legfontosabb eleme a szép design. Ezzel lehet megragadni a látogatók figyelmét és bizalmat kelteni cégünk iránt, s hogy érdemes nálunk eltölteniük egy kis időt.


Elég csak saját példájából kiindúlnia...: gondoljon vissza arra, hogy webes szörfözése közben hány olyan honlappal találkozott, amelyik megjelenése nem volt éppen a legesztétikusabb látvány...? Ön jól érezte magát azon az oldalon? S vajon mennyi időt töltött ott?

Manapság szerencsére ez egyre ritkább, ami az előre, sorozatban legyártott weboldalsablonoknak köszönhető, de régen sok olyan oldallal találkoztunk, ahol éles színeket, animált gif képeket láttunk és a jó ízlés legapróbb jelét sem vélhettük felfedezni egy-egy honlapon.

Az ilyen és ehhez hasonló oldalakról a legtöbb felhasználó azonnal kilép, s arra egyáltalán nem szentel időt, hogy tartalmában esetleg érdekes lehet-e számára az adott webes felület.

Ha Önnek van már weboldala és statisztikája a látogatottságáról, akkor nézze meg, mit mutatnak a számok! Vizsgálja meg, hogy átlagosan hány másodperc után lépnek ki a honlapjáról a látogatói. Ha látogatói többsége több percet is eltölt  Önnél, akkor elégedett lehet és semmi oka, hogy változtasson a designon.

Személyes példám, hogy egy alkalommal össze kellett szednem egy témán belül 10 csoportra bontva 10-10, azaz összesen 100, minőségi dizájnnal és tartalommal rendelkező weboldal linkjét.
Rengeteg hasznos és érdekes oldalt találtam, de ebbe a gyűjteménybe csak minőségi oldalak kerülhettek be, ezért sajnos nem tudtam betenni olyan linket, amely tartalma érdekes volt, de a dizájnja élvezhetetlen.
Megdöbbenve tapasztaltam, hogy néha még az a 10 minőségi oldalra mutató link összegyűjtése is nagyon nehéz volt.

Remélhetőleg, az Ön weboldal átmenne egy ilyen szűrésen és a statisztikájában több perces látogatási idők szerepelnek!

A címben szereplő kérdésre azonban még nem válaszoltam.
Először is elengedhetetlen, hogy a dizájner és a weboldal szerkesztője, programozója együtt tudjon dolgozni.
Nagyon fontos, hogy a weboldal terve ne a dizájner egyéni kreativitását tükrözze, hanem a weboldal hasznos működését segítse elő! Ezért ne a tervező legyen az első, akivel találkozik, hanem egy marketinges tanácsadó, majd egy programozó. Miután velük mindent letisztázott a weboldal funkcióit és működési elvét tekintve, akkor keresse fel a webdizájnert.
Így a legegyszerűbb és a legkényelmesebb megoldás az, ha egy cégen belül mindenkit megtalál, aki segít Önnek a lehető legjobb weboldalt elkészíteni.

A Honlapmenedzser arra specializálódott, hogy egy valóban sikeres weblap felépítéséhez és működtetéséhez mindent meg tudjon adni a megrendelőinek anélkül, hogy az ügyfeleknek  kelljen futkosniuk és összeszedni, összeszervezni a honlap létrehozásához szükséges eszközöket és a megfelelő szakembereket.

Ha tetszett oszd meg a cikket